Våre produkter
Ulefos NV AS har rik erfaring og stor kunnskap om konstruksjon, produksjon og kontroll av støpegods. Vi bistår med råd og veiledning i alle støpetekniske spørsmål, og kan på denne måten bidra til å gjøre produksjonen både enklere, sikrere og rimeligere.
Våre produkter er inndelt i tre strategiske forretningsområder (SBA). De tre områdene er:
SBA 1 Runde lokk, rister og rammer som ligger i forbindelse med kjørebaner og gatemiljøer. Dette er våre hovedprodukter siden midten av 1950-tallet, og produseres både som standard-produkter og etter kundenes ønsker og spesifikasjoner. SBA 1 representerer rundt 78 prosent av omsetningen ved Ulefos NV AS.
SBA 2 Firkantede lokk og rister. Hovedproduktet er lokk for trekkekummer som benyttes i forbindelse med kabelbrønner for IT-industrien. Produktene blir gjerne omtalt som trekkekummer, fordi funksjonen er å gi tilgang til kabelbrønnene slik at kabler kan trekkes fra den ene kummen til den neste. SBA 2 representerer rundt 6,5 prosent av omsetningen ved Ulefos NV AS.
SBA 3 Alle øvrige produkter fra Ulefos NV AS:
- Ovner
- Bygningsgods
- Kundespesifikke produkter som f.eks. lagerhus, kokeplater og maskindeler.
SBA 3 representerer rundt 15,5 prosent av omsetningen ved Ulefos NV AS.
Oppdatert:24/01-2008, kl 16:08:11
 |